ORTAOKUL - Birebir Etüt

Birebir Etüt

ORTAOKUL - Birebir Etüt

 

AKBİM OBS BİREBİR ETÜT TAKVİMİ KULLANIM YÖNERGESİ

 1. Masa üstü (pc) bilgisayarınızdan GOOGLE a giriş yapmanız gerekmektedir.
 2. Arama çubuğuna www.kulvarobs.com yazılarak adrese gidilmelidir.
 3. Kurumumuz tarafından öğrenci ve veliye ayrı ayrı daha öncesinde kullanıcı adı ve şifreleri mesaj olarak gönderilecektir. Bu kullanıcı adı ve şifreler sisteme giriş yapmak için kullanılacaktır.
 4. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi ilk girdiğinizde mail adresiniz ile sizden şifre yenilemenizi isteyebilir. Bu durumda yeni bir şifre belirlemek zorundasınız.
 5. Sisteme giriş yaptıktan sonra ekranın sol tarafındaki menü kısmından BİREBİR ETÜT seçeneğine tıklanacaktır.
 6. Daha sonra BİREBİR ETÜT TAKVİMİ seçeneğine tıklanarak ekrana gelen sayfadaki ders seçimi ve öğretmen seçimini yapmanız gerekmektedir.
 7. Ekrana gelen tabloda öğretmenlerin kapalı saatleri renkli şekilde belirtilmiştir. Size uygun gün içerisinde açık olan saatlerin üzerine tıklayarak kaydet seçeneğine basmanız yeterli olacaktır. Böylelikle etüt alım işlemi tamamlanmış bulunmaktadır.

 

ETÜT KURALLARI

 1. Öğrenci her hafta pazartesi günü saat 07:00 ile Pazar günü saat 24:00 aralığında etüt alabilmektedir. Bu durum içinde bulunduğumuz hafta ve sonraki haftayı kapsamaktadır.
 2. Bir öğrenci aynı hafta içerisinde her dersten en fazla 2 etüt saati (40 dk.) etüt alabilmektedir.
 3. Bir öğrenci bir haftada tüm dersleri kapsamak şartıyla toplam olarak en fazla 9 etüt saati etüt alabilmektedir.
 4. Öğrenci etüte gelemeyeceği durumlarda en geç 1 gün öncesinde aldığı etütü yine birebir etüt takviminden üzerine tıklayarak sil seçeneğini seçip etütünü iptal edebilir.
 5. Öğrenci etütünü alıp, iptal etmeyip gelmediği takdirde, sistem üzerinden otomatik olarak etüt ceza sistemi devreye girecektir. Bu durumda öğrencinin tüm derslerden 1 hafta boyunca etüt alımı yasaklanmaktadır.

 
 
 

Kadromuz

Kurucu

İdari Personel

Öğretmenler